top of page

Розвиток освіти села Затишок

 

     За часів пана грамоту знав лише економ та садівник Штандило.

     Зі слів старожилів села Затишок, зокрема Кишенько О.Є., яка живе в селі з 1933 року відомо що на початку 30-х років XX ст. школа в селі вже була, але з’ясувати, хто її відкрив і коли не вдалося. Чи це було за часів пана Ліпковського, чи за часів кампанії ліквідації безграмотності радянською владою не відомо.

      Місцевих жителів для радгоспу на той час було мало, тому на роботу наймалися сезонники для яких було збудовано гуртожитки. Діти тих сімей, які жили в радгоспі і досягли шкільного віку навчалися в школах ближніх сіл Антонівки, Вікнини, Тернівки. Поступово люди все більше і більше заселяли територію радгоспу і у 1922 році в Затишку в хаті колишнього економа відкрили дитячі ясла, а в 1928 році в панській хаті двокласну школу, яку відвідувало 10 - 12 учнів. Першими вчителями були робітфахівці Олексій Григорович і Григорій Олексійович із села Дмитрушки. Із зростанням населення, зростали і його потреби. Вже в 1934 році було відкрито 1 - 4 класи, кількість учнів становила 20 - 25 чол. Учителями в 30-х -40-х роках були: дружина керуючого Мовчан Ніна Кіндратівна, Червонянська, Литвинюк І.М., Мелан, які мали лише семирічну освіту або церковно-приходську.

     

 Школа 30-х років знаходилася в хаті, що стояла на місці цього сучасного пам’ятника загиблим воїнам в роки Великої Вітчизняної війни.

    Пізніше її було переведено в інше приміщення яке до нашого часу не збереглося. В цій школі працювали вчителі -Годованець Євгенія Андріївна, Надія Яківна (прізвище невідомо), Маланка Антонівна (прізвище невідомо), Литвинюк Іван Іванович.

    У повоєнні роки у Затишку було створено відділення Рижавського бурякорадгоспу, що спеціалізувався по вирощуванню цукрових буряків. У 50-х - 60-х роках населення Затишку збільшилося в 2,5 - 3 рази. Кількість учнів в початковій школі зросла до 60 - 80, де вже працювали вчителі з спеціальною середньою освітою - Годованець Євгенія Андріївна, Совенко Марія Павлівна, Смірнова Ганна Василівна.

    У 1960 році побудували нове приміщення яке нині використовується під жилий будинок.

 

    В цій школі працювали такі вчителі: Совенко Марія Павлівна, Смирнова Ганна Василівна. Директором цієї початкової школи були Брижата Тетяна Іванівна та Рибак Валентина Іванівна

   1977 — 1990рр., з 1981 р. учителем Мельник Тетяна Петрівна

   Урок проводить Рибак Валентина Іванівна

   Урок проводить Мельник Тетяна Петрівна

    У 1970 - 71 роках до села Колодистого прокладено сошейну дорогу, дітей старших класів (4 х - 10 х класів) стали підвозити до Колодистенської середньої школи спеціальним автобусом, так як раніше учні старших класів навчалися в селі Вікнина (Кіровоградська обл.) і селі Тернівка (Вінницька обл.).

 

Нова будівля школи 1991 рік

 

     У 1991 році за допомогою районної держадміністрації та кошти Рижавського бурякорадгоспу була збудована нова двоповерхова школа (дев’ятирічка) директором якої став учитель фізичної культури із села Колодисте - Коломійчук Віталій Сергійович, заступником - Рибак Валентина Іванівна. В 1992 році заступником директора стала дружина Віталія Сергійовича -Коломійчук Ольга Петрівна. Рибак Валентина Іванівна вийшла на пенсію за вислугою років та переїхала до дітей в м. Черкаси.

    У 1999 році школа стала одинадцятирічкою за піклуванням батьківського комітету, жителів села та підтримки районної ради. Школа світла і простора, працівники школи докладають максимум зусиль для створення сприятливих умов для навчання та виховання дітей.

 

    Педагогічний колектив школи, директор Коломійчук Віталій Сергійович, заступник Коломійчук Ольга Петрівна, свято «Андріївські вечорниці»

     У 2000 році шкільний колектив очолила учитель початкових класів, фізкультури - Мельник Тетяна Петрівна. За період з 2000 року школа випустила 11 медалістів, з них 7 золотих і 4 срібних. 2000 рік. - Смішко Т. В. - срібна медаль; 2001 - 2002 н.р. -Задоянова С. О. - золота медаль; Кузь В. В. - золота медаль; Журавель В. В. - - золота медаль; Яворська Т. Є. - срібна медаль, 2004 - 2005 н.р. Горобець О. В. - золота медаль; Журавель Ю. В. срібна медаль. 2005 - 2006 н. р. Кузь Ю. В. - золота медаль. Козачук З.А. - . - золота медаль; 2006 - 2007 н.р Горобець І. В.-срібна медаль.

 

     Значна кількість випускників школи продовжувала та продовжує навчання у вищих навчальних закладах. 

     У школі значна увага приділяється формуванню в учнів здорового способу життя, заохочуються заняття у спортивних гуртках і участь у змаганнях.

     З 2002 року до школи був приєднаний дитячий садок. Школа змінила назву Затишанський НВК «Дошкільний навчальний загальноосвітня школа І - III ступенів»

Свято в багатовіковій групі "Великдень"

     З кожним роком змінюється матеріальна база закладу, працює комп’ютерний клас.

     У зв’язку з демографічною ситуацією у 2009 - 2010 н. р. з 11 класів налічується 8 класів, відсутні 1, 3, 7 класи. На наступний навчальний рік у 1-й клас прийде 6 учнів. Всього учнів 50. 15 діток відвідує різновікову групу.

     Школа налічує 8 кабінетів, 1 майстерню, 1 спортивна зала, 4 класні кімнати для учнів початкових класів.

     Педагогічний колектив школи складається з 13 педагогів. Директор школи Мельник Т.П. та вчитель початкових класів Іващук Г.І. мають вищу кваліфікаційну категорію; 3 учителя -вчитель історії Осипчук В.С., вчитель англійської мови - Михайлюк Ж.І., вчитель математики Цикаленко І.П. мають першу кваліфікаційну категорію; двоє учителів мають другу кваліфікаційну категорію - вчитель початкових класів Подолян І.С. та Подолян О.В. - вчитель української мови і літератури та зарубіжної літератури, 4 молодих вчителя: Пасічник В.М. - учитель фізики. Інформатики, педагог-організатор, Брижатий С.В. - учитель біології, географії; Іспанюк Р.З. - учитель трудового навчання і креслення; Домрачева В.В. - вчитель української мови і літератури та зарубіжної літератури.

 

     На 2014-2015 н. р. з 11 класів налічується - 7. Відсутні 2, 3, 6, 8 класи. Колектив молодий та енергійний, який складається з 14 педагогів.

     З них з вищою категорією 2 вчителя: директор НВК Мельник Т. П. – «Старший вчитель», вчитель початкових класів Іващук Г. І.; 2 вчителя мають першу кваліфікаційну категорію: вчитель математики Цикаленко І. П., вчитель музики Мороз О. В. Молоді вчителі – вчитель початкових класів Боляча А. Б., вчитель біології та географії Подолян А. В., вчителі української мови та літератури Процак А. В. і Горбенко М. М., вчитель математики, соціальний педагог Брижата С. В., вчитель історії Колеснік В. Ю., вчитель початкових класів Марунич Н. В., педагог-організатор, вчитель хімії та інформатики Кравець Л. В., вихователь дошкільної групи Шабаш О. А.

     Всю роботу школи направлено на впровадження та реалізацію Законів України «Про загальну середню освіту», «Про освіту».

bottom of page